Niecałe 500 zł za kilka dni w Londynie?

0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

 

 Kochani, dziś zabieram Was do wspaniałej stolicy Anglii  ! :)

Zapraszam w podróż  :-D

 

1. Dojazd

Bez problemu znajdziecie tanie loty do London Stansted, bądź London Luton. Więcej połączeń oferuje nam linia Ryanair- dolecicie do Londynu z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Lublina, Olsztyna, Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia oraz Łodzi. Szukając dla Was najlepszych okazji, znalazłam bardzo dużo biletów, których cena za osobę (w 2 strony) nie przekracza 200 zł !
Było też parę ofert, w których bilet w jedną stronę wynosił 39 zł :) Często też, za niewielką opłatą, możecie zmienić godzinę lotu z porannych na popołudniowe, dzięki czemu wykorzystacie czas na zrobienie kilku ostatnich zdjęć, czy kupienie zaległych pamiątek.

stansted z gdanska stansted z gdanska

 

 

Drugą linią lotniczą – Wizzair- dolecicie z miast takie jak : Gdańsk, Lublin, Katowice, Warszawa, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Wrocław. Ceny są bardzo zbliżone, ponieważ tak jak poprzednio, nie przekraczają 200 zł. Jeśli macie czas, próbujcie łączyć ze sobą bilety z obu linii, kupując loty w jedną stronę z Wizzair, a w drugą z Ryanair. Poniżej wrzucam Wam loty z Poznania oraz Warszawy. Podczas rezerwacji biletów zwracajcie uwagę na wylot z Londynu. Wiele z nich jest o bardzo wczesnych godzinach, ok 6 rano. Jeśli porządnie poszukacie, to za tą samą cenę, możecie znaleźć bilety, w których wylot jest na przykład po godzinie 16, dzięki czemu od rana możecie jeszcze napić się kawy i zjeść śniadanko patrząc na Big Bena czy London Eye.

londyn 1

londyn 2

londyn 3

londyn z wawy

 

 

2. Nocleg

 

Niestety, jeśli chodzi o nocleg, to w znacznej większości hotele/hostele proponują łóżka w pokoju wieloosobowym. Mimo, że staram się bardzo oszczędzać, to wolę jednak odrobinę dopłacić, ale mieć te cztery ściany dla siebie. Mieć pewność, że nikt nie grzebie w moich ubraniach, dokumentach itp. Znalazłam 2 całkiem interesujące noclegi, niestety oba nie znajdują się w samym centrum Londynu. Pierwszy, to Hotel Queens, oceniony 6,1/10 na podstawie ponad 6 tysięcy opinii. Pokój wygląda na bardzo duży, czysty, zadbany, do tego w środku macie jeszcze łazienkę. Za 4 noce, za pokój zapłacicie 585 zł ( czyli niecałe 300 zł od osoby za 4 dni ! )

hotel queens 1

queens 2

queens 3

 

Drugi nocleg jaki znalazłam, to już raczej pokoje wynajmowane w jakimś większym mieszkaniu, przynajmniej tak to wygląda. Opinii jest zaledwie parę, więc być może jest to nowa oferta. Właściciel gwarantuje nam w obiekcie lodówkę, mikrofalówkę, pralkę, bezpłatny zestaw kosmetyków, telewizję oraz Wi-Fi. Są to fajne opcje, ponieważ będziemy mogli przygotowywać sobie jedzenie na drogę, kolację itp – zaoszczędzimy na drogich obiadach w centrum Londynu. Co ważniejsze, do głównych atrakcji stolicy możecie dojść pieszo, ok. 30-minutowym spacerkiem – bo po co wydawać na metro? Kwota za ten pokój również nie przekracza 600 zł, z tym że pobyt jest o jeden dzień krótszy – 3 dni. 

colverson hotel

colverson hotel2

colverson hotel3

 

 

3. Dojazd do centrum

Prawda jest taka, że jeśli chcemy znaleźć tańszy nocleg, to będzie on niestety daleko od serca Londynu. Ale spokojnie, o wiele mniej będą Was kosztowały bilety na metro, niż dopłata 300 zł za noc, dla mieszkania w centrum. Na pierwszy rzut oka, ten środek komunikacji wygląda na bardzo skomplikowany. Lecz od czego jestem? Za chwilę Wam wszystko wyjaśnię. 

Poniżej wrzucam Wam mapkę londyńskiego metra: 

tube-medium-zoned

 

źródło : Google

 

Jak widzicie, Londyn dzieli się na 6 stref („zones”). Cena biletu uzależniona jest od strefy oraz tego czy chcemy podróżować w obrębie jej, czy też przejechać przez kilka stref. Adekwatnie do tego, za pojedynczy przejazd metrem zapłacimy od £4,30 do nawet £9. Jeśli planujecie dłuższy pobyt, to warto wykupić sobie Oyster card. Jest to coś w rodzaju karty magnetycznej, którą doładowujemy na jakąś kwotę i nią płacimy za bilety. Używając tej karty, za jeden przejazd w zależności od strefy zapłacimy od £2 do £6.

Oyster card jest wydawana za kaucją £5, lecz jest to do odzyskania przy zwrocie karty. Możecie zwrócić ją na każdej stacji metra, czy też w punktach sprzedaży, które oznaczone są niebieskim symbolem tej karty. 

oyster

źródło : Google

Dodam także znaleziony cennik :

ceny biletów

źródło : Google

Peak time -  godziny szczytu; to czas przed godziną 9:30 od poniedziałku do piątku, oraz między 16:00 a 19:00  w dni powszednie

Off Peak - to po godzinie 9:30, oraz weekendy i dni świąteczne (Bank Holidays) .

Price Cap –  to taki system na karcie Oyster, który powoduje, że gdy osiągniemy określony dla danych stref limit opłat, to resztę przejazdów mamy w tych strefach „za darmo”.

Dodam Wam jeszcze stronę internetową, dzięki której możecie zaplanować sobie podróż, sprawdzić godziny kursowania metra itp. -> LINK

4. Co zwiedzić? 

 

London Eye 

Największe na świecie koło obserwacyjne, z którego jest przepiękny widok na cały Londyn ! Umieszczone są na nim 32 kapsuły, z których każda może pomieścić 25 osób. Prędkość z jaką poruszają się turyści wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi około 30 minut. 

DSC_1053

DSC_1213

Ceny biletów:                        Cena w kasie :           Cena online: 

Dorosły powyżej 16 lat :                            £18.90                          £17.01

Dziecko 4-15 lat:                                        £11.10                          £9.96

Dziecko poniżej 4 lat:                                               bezpłatnie

Senior powyżej 60 lat                                 £15.00                         £13.50 

 

Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci       £60.00                         £48.00

 

Big Ben i Parlament

Jeśli chodzi o Parlament, to obcokrajowcy mogą go zwiedzać tylko w niedziele i w czasie letnich dni otwartych. Czas wycieczki to 75 minut i startują one co 15 minut w godzinach 9:15 do 16:30. Niestety jest zakaz wnoszenia dużych toreb czy plecaków oraz fotografowania.

 

Ceny biletów : 

Dorośli: £15.00, dzieci £6.00, studenci i emeryci £10.00.

Stacja metra:  Westminister

 

Buckingham Palace

Rezydencja królewska położona przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem oraz prywatnym Ogrodem Królowej. Najpopularniejszy powodem dla jakiego tysiące turystów przybywa pod Pałac, jest uroczysta zmiana warty. W okresie od kwietnia do lipca, zmiana odbywa się codziennie od 11:30, zaś w pozostałych miesiącach co drugi dzień. 

Ceny biletów: 

Dorośli: £ 21.50 
Osoby ponad 60 roku życia oraz studenci (z ważną legitymacją): £ 19.60 
dla dzieci (poniżej 17 lat): £ 12.30 
dla dzieci (poniżej 5 lat):  wstęp wolny

Pałac otwarty jest od końca lipca do początku października, w godzinach 9:45-15:45

  Stacje metra:

Green Park‎ – 8 min pieszo
St. James’s Park‎ – 10 min pieszo
Victoria – 12 min pieszo
Hyde Park Corner‎‎ – 12 min pieszo

 

Tower Bridge

 

 

Zachęcam do wykupienia sobie biletów na zwiedzanie wnętrza Tower Bridge. Na stronie internetowej (link) możecie zobaczyć jak wygląda wycieczka, kupić bilety online (są tańsze) :)

W miesiącach kwiecień-wrzesień czynne od 10:00 do 17:30, a od października do marca 9:30-17:00

Ceny biletów: 

  • dorosły:  £ 6.00
  • dzieci 5-15 lat: £ 2.60
  • studenci z ważną legitymacją oraz dorośli powyżej 60 roku życia:  £ 4.20
  • dzieci do lat 5: wstęp wolny

Stacje metra:
Tower Hill (District, Circle)
London Bridge (Northern, Jubilee)

 

Katedra św. Pawła 

Uważam, że jest to jedna z piękniejszych katedr jakie widziałam i pochodzi z 1710 roku :) Jest ona na pewno nieodłącznym elementem londyńskiej panoramy, stoi na wzniesieniu w City of London. Zobaczcie jaka piękna! :)

 

W środku katedry możecie zajrzeć do kilku galerii, w tym do Stone Gallery (z której rozpościera się przecudowny widok na Tamizę) oraz Whispering Gallery (słowo wypowiedziane szeptem z jednej strony galerii jest słyszalne z odległości 35 metrów po jej drugiej stronie ;o)

Godziny otwarcia: Codziennie 8.30-16.00

Ceny biletów: 

Normalny – £14,50
Uczniowie, emeryci – £13,50
Dzieci (6-18 lat) – £5,50
Rodzinny (2 dzieci, 2 dorosłych)- £34,50

Stacje metra:  St Paul’s (Central Line)

 

.Trafalgar square

Plac uznawany za serce centralnego Londynu. Znajduje się na nim piękna kolumna Nelsona strzeżona przez 4 lwy, fontanny, pomniki (Jakuba II i Jerzego IV) oraz Galeria Narodowa. 

 

W National Gallery znajdziecie mnóstwo obrazów takich artystów jak Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Rembrandt, Rubens czy Rafael Santi. Obowiązkowy przystanek dla każdego miłośnika sztuki. 
 
godziny otwarcia: codziennie od 10:00-18:00 (w piątki do 21:00)
WSTĘP BEZPŁATNY ;)))
Piccadilly Circus
Jest to najbardzien znany londyński plac i skrzyżowanie, znajdujące się niedaleko Galerii Narodowej. Na samym środku mieści się fontanna z figurką Anterosa, a na ścianie jednego z budynków – ogromne reklamy świetlne. W pobliżu znajduje się Trocadero – centrum rozrywki, dzielnica Soho i China Town oraz M&Ms World !!! ;D
DSC_1102
DSC_1421

 

St. James Park

DSC_1013

 

Mam nadzieję, że tymi pięknymi widokami zachęciłam Was do wizyty w Londynie. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, albo jest coś czego nie opisałam, dawajcie mi znać w komentarzach :) Buziaczki :*

 

 

 

One comment on “Niecałe 500 zł za kilka dni w Londynie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Facebook 0 0 Flares ×